KARKONOSZE ADVENTURE – zajęcia przygodowe dla dzieci i młodzieży

  • Prowadzi firma turystyczno-sportowa BERGA – www.berga.pl
  • Zajęcia Wąwóz Komandosa oraz Na tropie Ducha Gór odbywają się na terenie przy ośrodku.
  • Zajęcia Przygoda na wysokości odbywają się w Górach Sokolich, 15 km od ośrodka.
  • Spływ pontonami raftingowymi zaczyna się z Przystani w odległości 20 km od ośrodka.
  • Celem tych zajęć jest przede wszystkim dobra zabawa, poznanie nowych umiejętności, zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa w górach i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.
  • Zajęcia prowadzone są przez przewodników, instruktorów oraz ratowników górskich z wykorzystaniem atestowanego sprzętu renomowanych producentów.
  • Dobór poziomu zajęć do wieku uczestników.
  • Mega ciekawy program dający niezapomniane wrażenia na całe życie!

Do wyboru:

SPŁYWY PONTONAMI RAFTINGOWYMI odbywa się od kwietnia do końca października
To atrakcja, która łączy ze sobą trzy elementy: współdziałanie na wodzie, aktywny wypoczynek oraz spędzanie niezapomnianych chwil na łonie natury. Spływy odbywają się na rzece Bóbr, z Przystani w odległości 20 km od ośrodka WOJKÓW w Kowarach. Autokar zostaje na parkingu, grupa jest wywożona samochodami terenowymi w górę rzeki, skąd rozpoczyna się spływ. Grupa płynie pontonami do Przystani, gdzie kończy się spływ.
do wyboru 2 trasy : 6km ( ok. 1,5h) i 10 km ( ok.2,5h)
CENNIK 2021, ceny odpowiednio do trasy:
dorosły = 38/48zł
dziecko = 32/38zł
2+1(2x dorosły + 1 x dziecko ) = 100/130zł
2+2(2 x dorosły + 2x dziecko )130/160zł
grupa dzieci do 12 roku życia 6km = 35zł
zorganizowane grupy firmowe 6km = 75zł/os, 10 km = 85zł/os

Rzeka Bóbr na tych odcinkach, przy odpowiednim stanie wody jest bardzo spokojna i przyjazna. Pontony RAFTINGOWE, którymi odbywają się spływy są profesjonalne i bardzo bezpieczne, nadają się dla osób, które nie miały wcześniej kontaktu z wodą. Ze szczególnym uwzględnieniem grup dzieci i młodzieży.
Pontony są 7 osobowe (6+1). Każdy uczestnik dostaje na wyposażenie pagaj (wiosło), kask i kamizelkę asekuracyjną. Przy grupach dzieci i młodzieży zgodnie z przepisami wymagany jest jeden opiekun na 10 uczestników. Obligatoryjnym jest, aby w każdym pontonie był 1 opiekun od nas lub 1 dorosły opiekun z grupy. Np. przy grupie 30os. płynie od nas 2 opiekunów + 3 opiekunów z grupy.

PRZYGODA NA WYSOKOŚCI
Magiczne Góry Sokole to jedno z najpiękniejszych i najlepszych miejsc wspinaczkowych w Polsce. Znajdują się tutaj przepiękne formacje skalne oraz zapierające dech w piersiach widoki. Góry te są bardzo charakterystyczne, ponieważ w ich skład wchodzą dwie bliźniacze góry: SOKOLIK i KRZYŻNA.
Jakie zadania będą czekały na uczestników?
Wszystkie grupy będą musiały zaliczyć te same punkty techniczne tj. kolejka tyrolska, wspinaczka skałkowa, most linowy. Za każde zaliczone zadanie, drużyny zdobywają punkty.
Kolejka tyrolska – bardzo efektowny, szybki zjazd kątowy na bloczkach po linach, instalacje rozmieszczone są na przepięknych ekspozycjach skalnych. Punkty otrzymujemy, gdy na końcu zjazdu uda się uczestnikom wcelować piłeczką w wyznaczone pole.
Most linowy – zwany inaczej mostem murzyńskim, to przeprawa linowa po dwóch równolegle rozwieszonych nad ziemią linach. Punkt otrzymuje każdy zawodnik, który dojdzie do końca mostu i ściągnie zawieszony przedmiot.
Wspinaczka skałkowa – chodzi o wspięcie się jak najwyżej do wyznaczonego punktu, gdzie będzie czekał zawieszony przedmiot.
CENNIK 2021 : 45zł/os. Grupa min. 15 osób

WĄWÓZ KOMANDOSA

To propozycja zajęć przygodowo-militarnych. Doskonała zabawa i emocje gwarantowane.
Strzelnica paintballowa – strzelnica paintballowa jest połączona z torem przeszkód imitującym zadania wojskowe. Każdy zespół przebierany jest w stroje moro i ma do pokonania wyznaczone zadania strzeleckie.
Wiatrówki – zadaniem każdego zespołu jest ustrzelenie jak największej ilości punktów z wiatrówek.
Turniej łuczniczy – tutaj również liczy się celne oko zawodników.
Tor przeszkód – zadanie polega na pokonaniu wyznaczonej trasy biegu usianej przeszkodami. Liczy się czas. Im szybciej tym lepiej!
CENNIK 2021 : 40zł/os. Grupa min. 20 osób

NA TROPIE DUCHA GÓR
To zajęcia nastawione na lokalne historyczne wydarzenia. Wspominamy rycerskość naszych wojów, którzy musieli stawić czoła Husytom najeżdżającym nasze piękne tereny. Odtworzymy walki rycerskie i zadania, które były doskonałą rozrywką w dawnych czasach. Ciekawostką będzie spotkanie z Duchem Gór – niepodzielnym władcą tych terenów.
Przejście do następnej konkurencji będzie możliwe zaliczeniu zadania. Ponadto na każdym stanowisku będą do rozwiązania zagadki logiczne i będą ukryte legendy o Karkonoszach. Należy odgadnąć hasło finałowe.
Przeciąganie liny – tej konkurencji nikomu nie trzeba tłumaczyć. Niby prosta, a jednak budzi ona najwięcej emocji!!!
Wyścig skrzynek – uczestnicy stają na skrzynkach, (skrzynek jest mniej niż uczestników), ostania osoba zabiera skrzynkę spod własnych nóg i podaję ją do pierwszej osoby, ta ustawia otrzymana skrzynkę na przed sobą i przechodzi na nią , cała grupa przesuwa się o jedno miejsce do przodu, liczy się czas pokonania wyznaczonego docinka drogi.
Wyścig nart wieloosobowych – wyścig na nartach po płaskim terenie. Liczy się zgranie i precyzyjność wykonywanych ruchów. Konkurencja na czas…
Bieg w workach – konkurencja sprawnościowa, ale bardzo wymagająca.
Bieg z jajkiem – konkurencja precyzyjna.
Turniej łuczniczy – tutaj również liczy się celne oko zawodników.
Przelewanie wody za pomocą specjalnie przygotowanego wiadra grupa ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przelać wodę do beczki.

CENNIK 2021 : 55zł/os. Grupa min. 20os