SZKLARSKA PORĘBA, ZAMEK CHOJNIK, KOWARY, JELENIA GÓRA, KARPACZ

Wycieczka szkolna 4 dniowa
cena 345 PLN + przejazd

[collapsibles]
[collapse title=”Zobacz szczegóły”]

[tabs type=”tabs”]
[tab title=”1 dzień” active=”true”]

Wyjazd rano, przejazd do Szklarskiej Poręby: Obrzęd Waloński w Starej Chacie Walońskiej JUNA , zajęcia w izbie edukacyjnej, zajęcia w Szlifierni – szlifowanie kamieni, które dzieci potem zabierają ze sobą, Płuczki Walońskie – poszukiwania minerałów w cieku wodnym, Wodospad Szklarki, Schronisko Kochanówka, spacer szlakiem górskim wzdłuż rzeki Kamienna na Terenie Karkonoskiego Parku Narodowego.
[/tab]

[tab title=”2 dzień”]

Śniadanie i prowiant. Wycieczka na Zamek Chojnik – ścieżka przyrodnicza dla dzieci i młodzieży. Do wyboru 3 ścieżki, w zależności od wieku uczestników: “Leśne wrota” dla klas I-III szkoły podstawowej, “Skarby historii” dla klas IV-VI szkoły podstawowej i Gimnazjum, ” Zbójecka droga” dla zaawansowanych młodych przyrodników. Wejście na Zamek, z wieży obronnej na którą wchodzi się po schodach rozciągają się wspaniałe widoki na całą, malowniczą okolicę. Najsłynniejszą legendą Zamku jest historia pięknej księżniczki Kunegundy, o której rękę starało się wielu rycerzy przybywających na Zamek. Przejazd do Jeleniej Góry: Muzeum Przyrodnicze – zbiory owadów, muszli, skał, minerałów, itd., Termy Cieplickie – baseny i zjeżdżalnie.
[/tab]

[tab title=”3 dzień”]

Śniadanie i prowiant. Wycieczka do Karpacza do Centrum Informacyjnego KPN, gdzie zrealizowane zostaną zajęcia o tematyce geologicznej z kartami pracy oraz zajęcia w sali warsztatowej. Dzieci będą oglądać pod mikroskopami znalezione podczas wycieczki minerały, rośliny itp., zwiedzą Ogród Ziół, gdzie znajduje się ponad 100 gatunków roślin posiadających właściwości lecznicze, spacer ścieżką „Dolina Wilczego Potoku”, w którego wodach ongiś poszukiwano złota. Po zajęciach spacer po Deptaku w Karpaczu, czas wolny.
[/tab]

[tab title=”4 dzień”]

Śniadanie i prowiant. Wycieczka piesza do Nadleśnictwa ŚNIEŻKA zajęcia warsztatowo-medialne na temat lasu i jego ochrony, o szkodnictwie leśnym, kłusownictwie oraz o bezpiecznym poruszaniu się po lesie. Spacer po Kowarach – zwiedzenie Domu Tradycji Miasta, gdzie dzieci zapoznają się z historią miejsca, do którego przyjechały na wycieczkę, Szlak Tradycji górniczych, Starówka, deptak. Zwiedzenie Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach. Wyjazd do domu. W drodze powrotnej postój na zjedzenie posiłku na koszt uczestników, miejsce do wyboru.
[/tab]

[/tabs]

Pełne informacje – PDF

[/collapse]
[/collapsibles]

ZAMEK CHOJNIK, KARPACZ, SZKLARSKA PORĘBA, WROCŁAW

Wycieczka szkolna 4 dniowa
cena 360 PLN + przejazd

[collapsibles]
[collapse title=”Zobacz szczegóły”]

[tabs type=”tabs”]
[tab title=”1 dzień” active=”true”]

Wyjazd rano, przejazd do Sobieszowa, wycieczka na Zamek Chojnik – ścieżka przyrodnicza dla dzieci i młodzieży. Do wyboru 3 ścieżki, w zależności od wieku uczestników: “Leśne wrota” dla klas I-III szkoły podstawowej, “Skarby historii” dla klas IV-VI szkoły podstawowej i Gimnazjum, “Zbójecka droga” dla zaawansowanych młodych przyrodników. Wejście na Zamek, z wieży obronnej na którą wchodzi się po schodach rozciągają się wspaniałe widoki na całą, malowniczą okolicę. Najsłynniejszą legendą Zamku jest historia pięknej księżniczki Kunegundy, o której rękę starało się wielu rycerzy przybywających na Zamek. Przejazd do ośrodka. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Czas wolny.
[/tab]

[tab title=”2 dzień”]

śniadanie i prowiant. Wycieczka do KARPACZA do Karkonoskiego Parku Narodowego, wejście z przewodnikiem do Domku Myśliwskiego, gdzie zrealizowane zostaną zajęcia dydaktyczne dla dzieci pt. “Polodowcowe dziedzictwo Karkonoszy”. Składają się one z dwóch części:
-pierwsza – obejmuje zapoznanie z wybranym zagadnieniem poprzez obejrzenie filmu, prezentację multimedialną lub pogadankę,
-druga – zespołowa praca uczestników zajęć w oparciu o specjalnie opracowane karty pracy, gry, zabawy, które przeprowadzane są w zależności od warunków pogodowych w Domku Myśliwskim lub w terenie, czyli najbliższej okolicy ośrodka. Po zajęciach: czas wolny na deptaku. Przejazd do ośrodka. Obiadokolacja. Czas wolny.
[/tab]

[tab title=”3 dzień”]

Śniadanie i prowiant. Wycieczka do Szklarskiej Poręby: Obrzęd Waloński w Starej Chacie Walońskiej JUNA , zajęcia w izbie edukacyjnej, zajęcia w Szlifierni – szlifowanie kamieni, które dzieci potem zabierają ze sobą, Płuczki Walońskie – poszukiwania minerałów w cieku wodnym, Wodospad Szklarki, Schronisko Kochanówka, spacer szlakiem górskim wzdłuż rzeki Kamienna na Terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Przejazd do ośrodka. Obiadokolacja. Czas wolny.
[/tab]

[tab title=”4 dzień”]

Śniadanie i prowiant. Wycieczka do Wrocławia: Panorama Racławicka, Stare Miasto – Szlak krasnali i legend wrocławskich, Pałac Królewski, ZOO Afrykarium. Wyjazd do domu. W drodze powrotnej postój na zjedzenie posiłku na koszt uczestników, miejsce do wyboru.
[/tab]

[/tabs]

Pełne informacje – PDF

[/collapse]
[/collapsibles]

KOWARY, SZKLARSKA PORĘBA, JELENIA GÓRA, SKALNE MIASTO w Czechach

Wycieczka szkolna 4 dniowa
cena 375 PLN + przejazd

[collapsibles]
[collapse title=”Zobacz szczegóły”]

[tabs type=”tabs”]
[tab title=”1 dzień” active=”true”]

Wyjazd rano, przejazd do Szklarskiej Poręby, w programie Chata Walońskiej JUNA – zajęcia edukacyjne, Obrzęd Waloński z pieczeniem kiełbasek, Szlifiernia -szlifowanie kamieni, Płuczki Walońskie – poszukiwanie minerałów w cieku wodnym, Wodospad Szklarki, Schronisko Kochanówka, spacer szlakiem górskim wzdłuż rzeki Kamienna na Terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Przejazd do ośrodka. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Czas wolny.
[/tab]

[tab title=”2 dzień”]

Śniadanie i prowiant. Wycieczka do SKALNEGO MIASTA w Czechach – to jedno z najpiękniejszych skalnych miast Europy, na terenie Narodowego Rezerwatu Przyrody. W programie: spacer po Labiryncie Skalnym, Wilczy Wąwóz i Grzbiet nad Teplickim Skalnym Miastem, poszukiwanie i rozpoznawanie osobliwości skalnych, rejs łódką po jeziorze.
[/tab]

[tab title=”3 dzień”]

Śniadanie i prowiant. Wycieczka piesza do Nadleśnictwa ŚNIEŻKA zajęcia warsztatowo-medialne na temat lasu i jego ochrony, o szkodnictwie leśnym, kłusownictwie oraz o bezpiecznym poruszaniu się po lesie, o ptakach i dokarmianiu. Spacer po Kowarach – zwiedzenie Domu Tradycji Miasta, gdzie dzieci zapoznają się z historią miejsca, do którego przyjechały na wycieczkę, Szlak Tradycji górniczych, Starówka, deptak.
[/tab]

[tab title=”4 dzień”]

Śniadanie i prowiant. Wycieczka do Jeleniej Góry: Muzeum Przyrodnicze – bogate zbiory owadów, muszli, skał, minerałów, itd., Termy Cieplickie – kompleks basenów ze zjeżdżalniami. Wyjazd do domu. W drodze powrotnej postój na zjedzenie posiłku na koszt uczestników, miejsce do wyboru.
[/tab]

[/tabs]

Pełne informacje – PDF

[/collapse]
[/collapsibles]

KOWARY, SZKLARSKA PORĘBA, SKALNE MIASTO w Czechach, KRZESZÓW

Wycieczka szkolna 4 dniowa
cena 395 PLN + przejazd

[collapsibles]
[collapse title=”Zobacz szczegóły”]

[tabs type=”tabs”]
[tab title=”1 dzień” active=”true”]

Wyjazd rano, przejazd do Szklarskiej Poręby – Chata Walońskiej JUNA – zajęcia edukacyjne, Obrzęd Waloński z pieczeniem kiełbasek, Szlifiernia -szlifowanie kamieni, Płuczki Walońskie – poszukiwanie minerałów w cieku wodnym, Wodospad Szklarki, Schronisko Kochanówka, spacer szlakiem górskim wzdłuż rzeki Kamienna na Terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja. Czas wolny.
[/tab]

[tab title=”2 dzień”]

Wycieczka całodniowa do SKALNEGO MIASTA w Czechach – to jedno z najpiękniejszych skalnych miast Europy, na terenie Narodowego Rezerwatu Przyrody. W programie: spacer po Labiryncie Skalnym, Wilczy Wąwóz i Grzbiet nad Teplickim Skalnym Miastem, poszukiwanie i rozpoznawanie osobliwości skalnych, rejs łódką po jeziorze. Wieczorem dyskoteka, prowadzą opiekunowie grupy, sprzęt nagłaśniający jest w ośrodku.
[/tab]

[tab title=”3 dzień”]

Po śniadaniu: Wycieczka piesza do Nadleśnictwa ŚNIEŻKA zajęcia warsztatowo-medialne na temat lasu i jego ochrony, o szkodnictwie leśnym, kłusownictwie oraz o bezpiecznym poruszaniu się po lesie, o ptakach i dokarmianiu. Wycieczka piesza po Kowarach – zwiedzenie Domu Tradycji Miasta, gdzie dzieci zapoznają się z historią miejsca, do którego przyjechały na wycieczkę, Szlak Tradycji górniczych, Starówka, deptak. Zwiedzenie Kościoła Parafialnego pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny przy placu Franciszkańskim. Jest to najstarszy zabytek miasta, w stylu gotyckim. Z wczesnych wieków średnich zachowała się na jednej ze ścian wieży tajemnicza rzeźba zwana „Madonną na potworze”. Dlaczego? Warto samemu sprawdzić. Na zwiedzających największe wrażenie robi wnętrze. Zachwycają polichromie wykonane na drewnianym stropie przez malarza Jana Lorenza i jego braci. Wśród tych malowideł najbardziej wymowne jest wyobrażenie Trójcy Świętej, Arki Przymierza oraz apokaliptycznej wizji końca świata. Po obiedzie: zajęcia w ośrodku – prezentacja multimedialna o Karkonoszach i prelekcja z quizem.
[/tab]

[tab title=”4 dzień”]

Przejazd do Krzeszowa. Zwiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, piękna późnobarokowa świątynia z przebogatym wnętrzem, nazywana Europejską Perłą Baroku. Jest to zabytek najwyższej światowej klasy, wpisany na listę Pomników Historii przez Prezydenta RP i będący żelaznym kandydatem do UNESCO. Powrót do domu, postój na zjedzenie posiłku na koszt uczestników, miejsce do wyboru.
[/tab]

[/tabs]

Pełne informacje – PDF

[/collapse]
[/collapsibles]

KOWARY, SZKLARSKA PORĘBA, JELENIA GÓRA, PRAGA

Wycieczka szkolna 4 dniowa
cena 425 PLN + przejazd

[collapsibles]
[collapse title=”Zobacz szczegóły”]

[tabs type=”tabs”]
[tab title=”1 dzień” active=”true”]

Wyjazd rano, przejazd do Szklarskiej Poręby, w programie Leśna Huta, Chata Walońskiej JUNA – zajęcia edukacyjne, Obrzęd Waloński z pieczeniem kiełbasek, Szlifiernia -szlifowanie kamieni, Płuczki Walońskie – poszukiwanie minerałów w cieku wodnym, Wodospad Szklarki, Schronisko Kochanówka, spacer szlakiem górskim wzdłuż rzeki Kamienna na Terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Przejazd do ośrodka. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Czas wolny.
[/tab]

[tab title=”2 dzień”]

Śniadanie i prowiant. Wycieczka do PRAGI, w programie: Klasztor Strachov, Plac Loreto, Hradczany – honorowa zmiana warty, kompleks zabytków Praski Hrad, Ogród Wallensteina, Jezulatko, Most Karola, Stare Miasto, Rynek i Ratusz z zegarem ORLOJ, Plac Wacława -Václavské náměstí . Powrót do ośrodka wieczorem. Obiadokolacja. Czas wolny.
[/tab]

[tab title=”3 dzień”]

Śniadanie i prowiant. Wycieczka piesza do Nadleśnictwa ŚNIEŻKA zajęcia warsztatowo-medialne na temat lasu i jego ochrony, o szkodnictwie leśnym, kłusownictwie oraz o bezpiecznym poruszaniu się po lesie, o ptakach i dokarmianiu. Spacer po Kowarach – zwiedzenie Domu Tradycji Miasta, gdzie dzieci zapoznają się z historią miejsca, do którego przyjechały na wycieczkę, Szlak Tradycji górniczych, Starówka, deptak.
[/tab]

[tab title=”4 dzień”]

Śniadanie i prowiant. Wycieczka do Jeleniej Góry: Muzeum Przyrodnicze – bogate zbiory owadów, muszli, skał, minerałów, itd., Termy Cieplickie – kompleks basenów ze zjeżdżalniami.
Wyjazd do domu. W drodze powrotnej postój na zjedzenie posiłku na koszt uczestników, miejsce do wyboru.
[/tab]

[/tabs]

Pełne informacje – PDF

[/collapse]
[/collapsibles]