Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach to miejsce gdzie możemy zapoznać się z obiektami zabytkowymi takimi jak pałace, klasztory, kościoły, starówki miast dolnośląskich i inne ciekawe budynki odwzorowane dokładnie w skali 1:25. Wszystkie w oryginalne zobaczyć można na terenie Dolnego Śląska. Można przyjrzeć się z bliska wszystkim szczegółom tych obiektów. Do każdego obiektu można podejść i zrobić sobie przy nim zdjęcie. Po Parku oprowadzają przewodnicy mówiący w kilku językach. Zwiedzanie trwa ok. godziny. W czasie spaceru między uliczkami, przewodnicy opowiadają ciekawostki związane z budynkami, ich konserwacją, czasem trwania budowy modelu czy legendami.
Podczas oprowadzania pokazuje się również pracownie w których powstają nowe modele, zaznajamia się zwiedzających z metodami tworzenia poszczególnych elementów.
Na terenie Parku znajduje się kawiarenka, gdzie pokazywane są filmy związane z Parkiem i jego obiektami. W sklepiku Parku można nabyć książki, albumy i mapy regionalne Dolnego Śląska, widokówki i pamiątki z Parku.

Strona internetowa Parku Miniatur http://park-miniatur.com/pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *