W Karkonoskich Tajemnicach zapoznacie się z historią i legendami, które wyrosły z karkonoskiej ziemi, w tym o Walończykach, legendy o Duchu Gór czy o niesamowitym korzeniu mandragory. Fakt, iż ekspozycja jest interaktywna, sprawia, że stajemy się częścią tajemniczego i magicznego świata Karkonoszy.
Pomieszczenia Karkonoskich Tajemnic utrzymane są w tajemniczej atmosferze, aby za pośrednictwem gry światła, dźwięku i zapachu, pobudzić wszystkie zmysły i uwrażliwić Odwiedzających.
Zróżnicowanie ekspozycji oraz form przekazu treści edukacyjnych na dźwiękowy, wizualny, audiowizualny, powoduje, iż Odwiedzający są stale zaskakiwani, a tym samym zainteresowani oraz skupieni, co pomaga im przyswoić nowe informacje.
Multimedialny i interaktywny charakter ekspozycji, powoduje, że Odwiedzający poszerzają swoją wiedzę poprzez działanie i zabawę. Gra na harfie z laserowymi strunami, tworzenie własnego wizerunku Ducha Gór na dotykowym monitorze, poszukiwanie kamienia filozoficznego, czy rozpędzanie burzowych chmur poprzez bęben, to tylko część z atrakcji stworzonych nie tylko dla najmłodszych.

 

Strona internetowa Karkonoskich Tajemnic http://www.karkonoskietajemnice.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *